Het voorstel van Eurocommissaris Dalli om de verkoop van illegale eieren na 1 januari tijdelijk toch toe te staan is van de baan. Dat is goed nieuws en opnieuw een succes voor de campagne van Compassion in World Farming tegen de wrede kippenkooien die vanaf 1 januari verboden zijn!

Vanaf 1 januari gaat het verbod van de traditionele legbatterij in, maar een aantal landen zijn nog niet zover dat alle - verboden en dus illegale - kooien ook daadwerkelijk verdwenen zullen zijn. Commissaris Dalli stelde daarom voor de verkoop van eieren uit deze kooien tijdelijk toe te staan: in de landen van herkomst en als ingrediƫnt in andere producten. Deze maand bleek hier, mede dankzij onze campagne voor een strikte handhaving van het legbatterijverbod, onvoldoende steun voor te zijn. Compassion in World Farming is daar uiteraard blij mee. Om het verbod van de legbatterij daadwerkelijk tot een succes te maken zijn strenge controles nodig en moet worden voorkomen dat illegale eieren uit verboden kooien toch op de markt komen.!
Bron: cifw.nl

 
Nieuwsflits
Tip: bruinvissen spotten langs de kust

Deze weken is er grote kans om bruinvissen te spotten vanaf onze kust. Toplocaties op dit moment zijn de pier van IJmuiden, de havenhoofden bij Scheveningen en Hoek van Holland, het Marsdiep (bij Den Helder) en de Oosterschelde.

Lees meer...
Twitter
Zoeken